Válka s hotovostí

Brett Scott se v článku The War on Cash zamýšlí nad tím, proč banky a vlády prosazují elektronické platby a snaží se vymýtit papírové peníze z našich každodenních plateb. Placení například bezkontaktními kartami je rychlé a pohodlné, ale chceme se dostat do stádia, kdy si někdo o nás dělá obrázek na základě našich nákupů (reklamní společnosti a tajné služby tyto údaje s velkou radostí shromažďují) nebo z pozice platebního zprostředkovatele dokonce rozhoduje o tom, co si smíme koupit?

Apple dostal patent na vzdálené zablokování kamery

apple_infrared_camera_patentPatent Systémy a metody příjmu infračervených dat s pomocí kamery určené pro zaznamenávání obrazů z viditelného světla popisuje, jak může být tato technologie použita mimojiné k zamezení natáčení či fotografování určitých objektů. Stačí vhodně umístit infračervený zářič a vaše mobilní zařízení odmítne pořídit záznam. Konec natáčení na hudebních vystoupeních, v galeriích a kdo ví při čem dalším, chopí-li se něčeho takového státní složky.

„Odgooglovaná“ verze LibreSignal definitivně končí

signal-app-logoSvobodná, na Google nezávislá odnož bezpečné komunikační aplikace Signal pro Android končí, protože tvůrce původní aplikace nesouhlasí s tím, že někdo jiný používá v názvu slovo „Signal“ a připojuje se na jeho servery.

Pokračování textu „Odgooglovaná“ verze LibreSignal definitivně končí

Dokonce i Mark Zuckerberg si na notebooku blokuje kameru a mikrofon

13508915_1418197538194308_6178521949235976179_nNa fotografii zveřejněné na Zuckerbergově FB profilu jsou viditelné kryty přes kameru a mikrofon. (Uznávám, že jsem nezjistil, jestli je ten notebook opravdu jeho.) Toto je levná a účinná ochrana před špehováním uživatele pomocí těchto vstupů, které mohou být aktivovány škodlivým softwarem.

Přelepení kamery je jednoduchý úkon, k zablokování mikrofonu ale potřebujete utržený jack, po jehož zasunutí se deaktivuje mikrofon notebooku. Kameru si mimochodem přelepuje i ředitel FBI James Comey.

Aktualizováno: PayPal přerušil spolupráci se Seafile, protože nedostal přehled o aktivitách uživatelů

Seafile, poskytovatel cloudového úložiště, dostal 2. června od Paypalu upozornění na porušení smluvních podmínek a požadoval, aby byly sledovány datové přenosy zákazníků kvůli zachycení nelegálního obsahu. Dále chtěl detailní statistiky typů souborů, které zákazníci služby synchronizují a sdílejí.

Pokračování textu Aktualizováno: PayPal přerušil spolupráci se Seafile, protože nedostal přehled o aktivitách uživatelů

Jak nainstalovat GUI na Windows Server 2012 R2 Core s pomocí PowerShellu

Windows Server 2012 logoWindows Server 2012 R2 umožňuje přecházet libovolně tam i zpět mezi běžnou „okenní“ (GUI) verzí a Core Server verzí, která se ovládá skrze příkazový řádek. V tomto návodu si ukážeme, jak do Core Server verze přidat plnohodnotné grafické rozhraní.

Pokračování textu Jak nainstalovat GUI na Windows Server 2012 R2 Core s pomocí PowerShellu

Trance.cz 15 Years Anniversary guestmix

Jan Kudrik - Trance.cz 15 Years AnniversaryWeb Trance.cz slaví již patnácté narozeniny a při této příležitosti zveřejňuje sérii guestmixů od mnoha českých a zahraničních DJů. Na výzvu ke smíchání exkluzivního setu jsem zareagoval i já a dal jsem si extra záležet. V této hodinovce začneme zvesela, nicméně zanedlouho přejdeme do standardní polohy, techově zadupeme do podlahy, upliftově zaskáčeme do vzduchu a na závěr si dáme optimistickou, klasickou vokálovku, abychom nezapomněli, že život umí být krásný. Přeji pěkný poslech.

Pokračování textu Trance.cz 15 Years Anniversary guestmix